על התערוכה

תערוכת בוגרים/ות תשע״ז – 2017

בצלאל, אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים

בכל שנה עם תום שנת הלימודים, פותחת בצלאל, האקדמיה לאמנות ועיצוב, את שעריה בפני הקהל הרחב ומזמינה את המבקרים להיחשף למיטב הכישרונות הצעירים שמציגים פרויקטים מובילים בתחומם, מתוך אמירה אישית, מחקר וחדשנות. המציגים הם דור העתיד שיוביל ויעצב את פניו של תחום האמנות והעיצוב בארץ ובעולם.
בתערוכת הבוגרים יוצגו עבודות ציור, פיסול, צילום, עיצוב, תכשיטים ואביזרי לבוש ואופנה, מיצבים, מיצגים, סרטי וידיאו ואנימציה, כלי קרמיקה וזכוכית.

הלימודים באקדמיה בבצלאל מתנהלים מתוך חקר של חומרים ושל טכנולוגיות מתקדמות, מלימודי העשרה ותרבות בראשות המחלקה להיסטוריה ותיאוריה ומחשיפה רחבה לנעשה ברחבי העולם באמצעות סדנאות-אורח ומפגשים בין-לאומיים. אלו באים לידי ביטוי בעשייה פורצת גבולות ובהישגים בין-לאומיים של הסטודנטים ושל יחידות המחקר. גם השנה זכו סטודנטים רבים להשתתף ואף לזכות בתחרויות ובפסטיבלים ברחבי העולם.
אלפי המיצגים של בוגרי שנת הלימודים תשע"ז משקפים עיסוק מורכב ומרובד באישי, בחברתי, בגלובלי ובמקומי. היצירתיות של הסטודנטים באה לידי ביטוי בחידוש ובחדשנות הן מבחינה רעיונית והן מבחינת טכנולוגיות וחומרים, ולצד אלו אפשר להבחין בהתכתבות עם מסורת, מורשת, שורשים ומלאכות עתיקות.

ביום חמישי 27 ביולי 2017 יתקיים הכנס "הנבחרים: 10X10". מדובר באירוע מסורתי שבמהלכו ראשי המחלקות והבוגרים מציגים את עשרת הפרויקטים הנבחרים לשנת 2017, תוך דיון ביקורתי וחשיפת התהליכים היישומיים והמחקרים שהובילו לפיתוחם.

כ-420 בוגרים, אמנים, מעצבים ואדריכלים צעירים מסיימים השנה את לימודי התואר הראשון בבצלאל.

בצלאל הוקמה ב-1906 על ידי האמן בוריס ש"ץ כ"בית מדרש למלאכות האמנות", ומאז היא שומרת על מעמדה כאקדמיה המובילה לאמנות ולעיצוב בישראל וזוכה להכרה כאחת האקדמיות החשובות בעולם. למעלה מ-100 שנות אמנות ישראלית משקפות ידע מצטבר ומגמה מתמדת של חדשנות ואיכות. כוחה של בצלאל כפורצת דרך היא בתגובותיה המהירות לשינויים תרבותיים, וגאוותה על דורות הבוגרים שלה, חוד החנית של האמנים, המעצבים והארכיטקטים הישראליים בארץ ובעולם. לצד הלימודים המעשיים בצלאל מעניקה לסטודנטים תשתית אינטלקטואלית בתחומי ההיסטוריה, הספרות והפילוסופיה, חקר החברה והתרבות ויסודות החשיבה המדעית והטכנולוגית. תוכנית הלימודים מקנה לסטודנטים מגוון רחב של כלים לביטוי וליצירה חופשית ואישית שתפלס להם דרך ייחודית ועצמאית בשדה הקסום, אך התובעני של האמנות, העיצוב והארכיטקטורה בשנות האלפיים.

תערוכת בוגרים תשע"ז – 2017

קמפוס בצלאל, הר הצופים, ירושלים.

20 ביולי 2017 – 4 באוגוסט 2017

תערוכת סוף שנה של המחלקה לארכיטקטורה תיפתח ב-21 ביולי ותינעל ב-28 ביולי

התערוכה של המחלקה לארכיטקטורה תוצג ברחוב בצלאל 1 (פינת שמואל הנגיד), ירושלים

שעות פתיחה: ראשון עד חמישי 10:00 –  21:00

שישי 10:00 –  15:00

 

הכניסה חופשית

לפרטים נוספים ושאלות: pr@bezalel.ac.il